Het Kantinegesprek 12 november

//Het Kantinegesprek 12 november

Het Kantinegesprek 12 november

Inspiratieplatform Het Kantinegesprek vindt op woensdag 12 november a.s. weer plaats: een avond vol inspiratie en ontmoeting over tuin- en landschapsontwerp, kunst, planten en materialen. Tijdens deze avond krijgen diverse sprekers de gelegenheid om hun werk voor het voetlicht te brengen. Er is een boeiend programma samengesteld. Locatie is als altijd het ACEC gebouw in Apeldoorn. Voor deze editie zijn de sprekers:

Maarten Ridderbos is landschapper en auteur. Hij komt vertellen over zijn nieuwste boek ‘Meer bossen & parken in en om de stad’. Vanuit een historische context schreef hij dit pleidooi voor meer bossen, parken en groen in de stedelijke omgeving. Hij zal ons enkele aansprekende voorbeelden voorschotelen.

Nathalie Wijker is in de eerste plaats papierkunstenaar. Het idee van een traditionele ‘lezing’ sprak haar niet erg aan, omdat haar werk veelal voor zichzelf spreekt. Nathalie gaat ons daarom trakteren op een voorstelling met een knipoog, zoals we nog niet eerder hebben gezien bij het Kantinegesprek. De voorstelling heet -en ís- een ‘Poppen’-kast, met als subtitel ‘Onkruid bestaat niet’. Daarnaast neemt zij haar laatste project van papier mee, ‘Onkruid uit mijn straat’.

Dorien de Wit beweegt zich als schrijver en kunstenaar op het snijvlak van beeld, taal en waarneming. Haar werk is multidisciplinair en omvat poëzie, tekeningen, installaties en (audio)wandelingen. In haar werk verkent ze de grenzen van lichaam en landschap, en vraagt ze zich af hoe je in beiden thuis te voelen. Tijdens het Kantinegesprek zal Dorien de Wit ingaan op hoe poëzie, geluid en ruimte een wisselwerking met elkaar aangaan en onze waarneming kunnen verschuiven.

Dr. Rita Radetzky studeerde kunstgeschiedenis en klassieke archeologie aan de Rijksuniversiteit van Groningen. Zij publiceert op het gebied van de buitenplaatscultuur, onder andere het boek ‘Stinzen, staten en buitenplaatsen in Friesland’. Zij promoveerde in 2021 in Groningen op het proefschrift ‘Tuinarchitect Lucas Pieters Roodbaard (1782-1851) en de landschapsstijl’. Lucas Pieters Roodbaard was de favoriete tuinarchitect in Noord-Nederland. Rita zal het publiek laten kennismaken met het oeuvre en de werkwijze van deze productieve tuinarchitect.

Yvonne van Amerongen vindt, als bioloog én archeoloog met een passie voor planten, de bescherming van groen en groen erfgoed in Nederland erg belangrijk. Met deze nieuwe richting binnen de archeologie wil zij ervoor zorgen dat we met onze uitgebreide kennis van plantensoorten uit het verleden -op basis van resten van zaden, stuifmeel en hout- de hedendaagse en toekomstige biodiversiteit lokaal, regionaal en nationaal gaan versterken.

Gezellig mee-eten kan om 18.00 uur voor € 20,00. De avond zelf start om 19.30 uur. Entree is gratis!
Aanmelden voor de avond en voor de optionele maaltijd is verplicht en kan via kantinegesprek@ontwerpinstituut.nl

2025-10-29T11:07:06+02:0029 oktober 2025|Nieuws|